Medycyna domowa

Wpisy

 • wtorek, 29 lipca 2014
  • Sposoby na ból gardła

   Ból gardła jest jedną z najczęstszych dolegliwości, które dotykają nas w codziennym życiu. Przeważnie nie traktujemy go jako nic poważnego i w większości przypadków czekam, aż wszelkie problemy same ustąpią. Nie jest to jednak słuszne podejście, gdyż długo utrzymujący się ból gardła może przerodzić się w poważniejsze dolegliwości. Ze względu jednak na to, że ból gardła może pojawiać się dość często i być pierwszym symptomem choroby, z którym możemy sobie samodzielnie poradzić, nie jest konieczne od razu rejestrowanie wizyty u specjalisty. Jak zatem radzić sobie z bólem gardła?

    

   Dobry sposób na ból gardła to przede wszystkim sposób skuteczny - do takiego też należą sposoby medycyny naturalnej.

   Pierwszym z takich sposobów jest domowy syrop z cebuli, który dostarcza organizmowi dużą dawkę witamin (między innymi C, A, E, czy K). Co jednak najważniejsze, jego przygotowanie nie wymaga wiele wysiłku i już po kilku godzinach od przygotowania możemy go stosować. Jak zatem przyrządzić syrop z cebuli? W słoiku układamy warstwowo pokrojoną cebulę na przemian z miodem, bądź cukrem, a następnie zostawiamy całość na kilka godzin. Aby syrop zadziałał koniczne jest jego systematyczne podawanie.

    

    

   Drugim syropem wywodzącym się z medycyny naturalnej jest syrop chrzanowy. W przygotowaniu jest on tak samo prosty jak syrop z cebuli - do słoika wrzucamy pokrojony korzeń chrzanu wraz z cukrem i znowu odstawiamy całość na kilka godzin.

    

   Oba powyższe syropy pomagają załagodzić symptomy choroby i jej dolegliwości. Warto jednak pamiętać, że jeżeli ból gardła utrzymuje się dłużej, może to być coś więcej niż tylko zwykłe przeziębienie wymagające oceny przez specjalistę i podjęcia odpowiednich działań. Obserwujmy więc uważnie nasz stan i nie wychodźmy z założenia, że medycyna naturalna, w tym powyższe syropy, w całości rozwiążą wszelkie problemy związane z bólem gardła. Pomimo tego, że są one stosowane od lat, to jednak nie zawsze się sprawdzają - w końcu wirusy również się mutują i dostosowują do zmieniającego się środowiska...   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bobol27
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 lipca 2014 15:12